Plisy

Plisy

Plisy to zapewniająca wiele możliwości propozycja na ozdobę każdego rodzaju okien, w tym także tych o nietypowych kształtach, np. (trójkąty, półokręgi, trapezy).

Skutecznie chronią pomieszczenia przed nadmiarem promieni słonecznych. W odróżnieniu od zwykłej rolety lub żaluzji, plisa umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, przy jednoczesnym przesuwaniu tkaniny od dołu, jak i od góry.

Plisy sterowane są za pomocą uchwytów lub sznurka. Dostępne są w bogatej kolekcji tkanin, które cechuje różnorodność wzorów i kolorów, pozwalająca na ich dopasowanie do każdego wnętrza. Atutem plisy jest możliwość jej prania. W ofercie ponad 450 materiałów plisowanych, 14 kolorów profili plis, w tym 6 kolorów lakieru, 2 kolory anodowane, 6 kolorów oklein drewnopodobnych.

Montaż przez przykręcenie do listwy przyszybowej i montaż bezinwazyjny.

Tkaniny w plisach możemy podzielić na pięć grup:

  1. Tkaniny plisowane gładkie. Modne i świeże kolory materiałów plisowanych w kilku odsłonach. Większa część kolekcji posiada swoje idealnie dopasowane odpowiedniki w kolekcjach bliźniaczych z powłoką Perlex.
  2. Tkaniny plisowane gładkie z powłoką Perlex. Kolekcje z powłoką odbijającą Perlex są najczęściej uzupełnieniem bliźniaczych kolekcji materiałów gładkich bez pokrycia Perlex.
    Idealne do pomieszczeń, gdzie mamy do czynienia z nadmiernym nagrzewaniem się od słońca, czyli okien południowych lub okien dachowych!
  3. Tkaniny plisowane z deseniem. Przepiękna wizualna struktura tkanin o charakterze naturalnym, technicznym. Kolekcje prezentują się szczególnie pięknie w połączeniu z profilami w okleinach drewnopodobnych.
  4. Tkaniny plisowane Blackout. Blackout oznacza całkowite zaciemnienie przez materiał plisy. Kolekcja prezentuje się szczególnie pięknie w plisach podwójnych DZIEŃ/NOC, nadaje się wyśmienicie do ochrony przed słońcem np. w oknach dachowych.
  5. Tkaniny plisowane Honeycomb. Materiały o stukturze HONEYCOMB (plastra miodu) posiadają dodatkowe ciekawe właściwości w odróżnieniu od tradycyjnych plis. Ponieważ materiał jest podwójny, nie są widoczne żadne otwory na sznurek oraz materiał rozkłada się dużo bardziej równomiernie. Na szczególną uwagę zasługują materiały Honeycomb Blackout, powodują całkowite zaciemnienie oraz ze względu na swą budowę znakomicie chronią przed nagrzewaniem od promieni słonecznych.

Interesuje Cię Montaż Plis?