Osłony do okien dachowych

Osłony do okien dachowych

  • Plisy z prowadnicami to najczęściej stosowane osłony okien dachowych. Pozwalają one na przesłonięcie dowolnego fragmentu okna a zastosowanie bocznych prowadnic eliminuje prześwity oraz podtrzymuje materiał nawet jeżeli okno jest uchylone do poziomu. Popularne typy tkanin do plis dachowych to tkaniny typu PERLEX z perłową powłoką na zewnętrznej stronie materiału. Ten rodzaj tkaniny jest bardziej odporny na działanie promieni słonecznych oraz chroni przed nadmiernym nagrzewaniem. Zastosowanie tkaniny HONEYCOMB powoduje całkowite zaciemnienie a także znakomicie izoluje wnętrze pod względem termicznym.

  • Rolety materiałowe w których zastosowano rozwiązania: prowadnice boczne i kaseta osłaniająca, wpływają na ograniczenie do minimum przenikania światła. Kontrolę nad dopływem światła słonecznego umożliwia mechanizm samohamujący, dzięki któremu możliwe jest ustawienie rolety na dowolnej wysokości, w zależności od zamierzonego efektu – pełne oświetlenie wnętrza, półmrok, całkowite zaciemnienie.

  • Markizy zewnętrzne zatrzymują promienie słoneczne jeszcze zanim dotrą one do szyby okiennej, dzięki czemu redukują aż do 76% nagrzewanie się wnętrza. Pozwala to zachować w pomieszczeniu komfortową temperaturę nawet w ciepły, słoneczny dzień. Markizy są przezroczyste, więc nie ograniczają widoczności na zewnątrz.

  • Solarne markizy zaciemniające blokują promienie słoneczne, zanim te dotrą do szyby, pomagając w utrzymaniu odpowiedniej temperatury na poddaszu, w ciepłe, słoneczne dni. Wytrzymały, a zarazem lekki materiał zapewnia zaciemnienie i większy komfort snu. Nowoczesna konstrukcja doskonale komponuje się z dachem, a dzięki klawiaturze naściennej operowanie produktem jest szybkie i wygodne.

  • Rolety zewnętrzne wykonane są z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową, zapewniają komfort przebywania na poddaszu przez cały rok niezależnie od pogody. Gwarantują one 100% zaciemnienia wnętrza i zwiększają bezpieczeństwo. Zobacz różnice, których nie widać od razu – rolety zewnętrzne na okna dachowe, oprócz regulacji ilości wpadającego światła, latem ograniczają nagrzewanie aż o 94%, a zimą utrzymują ciepło, poprawiając izolacyjność nawet o 17% oraz minimalizują hałasy podczas deszczu i gradu. Rolety zewnętrzne są sterowane za pomocą napędów elektrycznych zasilanych prądem stałym lub solarnie.

Interesuje Cię Montaż Plis Dachowych?